Serowata wydzielina z pochwy

Witam! Dwa miesiące temu byłam u lekarza z problemem grzybicznym pochwy. Przepisał mi maść i czopki i było ok. Jakiś czas temu poszłam na basen i infekcja wróciła, swędzi, piecze, biała serowata wydzielina, czy mogę sobie coś kupić w aptece na to? Czy muszę znowu iść do lekarza po coś na receptę? Proszę o pomoc. Mam jeszcze jeden problem: od końca września się odchudzam ale zdrowo, nie głodzę, natomiast ostatnią miesiączkę dostałam 18tego września i od tej pory nie mam. Slyszałam, że to może być od odchudzania, nie jestem w ciąży, i czasem odczuwam lekkie oznaki nadchodzącej miesiączki (nabrzmiałe podbrzusze, bolące piersi) ale okresu nadal nie ma. Mam udać się z tym do lekarza czy jeszcze poczekać? Mam 29 lat i 2 letnią córkę, przed ciążą przyjmowałam d***, po ciąży żadnych problemów ginekologicznych, cytologia i usg ok. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!

Witam serdecznie.
Proponuję jednak skonsultować się z ginekologiem tym bardziej, że ma Pani do wyjaśnienia dwie kwestie.
Przyczyną zaburzeń miesiączkowania może być utrata masy ciała. Jednak przyczyna może leżeć także w zaburzeniach hormonalnych.
Jeżeli chodzi o nawracającą grzybicę, proszę rozważyć równoczesne leczenie także partnera.
Można również spróbować dodatkowo stosować pałeczki kwasu mlekowego dostępne bez recepty w celu utrzymania prawidłowej flory bakteryjnej organizmu.
Pozdrawiam.