Sięganie po marihuanę przez 20-latka ze schizofrenią paranoidalną

Jestem zrozpaczoną matką 20 letniego syna chorego na shizofrenię paranoidalną jest skutecznie leczony od roku lekiem Abilifi 0,5mg w ostatnim czasie mamy problem zaczyna sięgać po marichuane która działa na niego uspokajająco bardzo się boję że to uznaza za dobry sposób na swoją chorobę .

Dzień dobry,

Tak, marihuana ma również i taki wpływ, że "łagodzi" niektóre objawy choroby.
Najlepiej zwrócić się z tym problemem do lekarza prowadzącego syna, celem modyfikacji stosowanych leków. Proszę również pomyśleć o włączeniu psychologa/psychoterapeuty w ramach leczenia syna.

W przypadku stosowania leków przeciwpsychotycznych stosowanie jakichkolwiek używek jest przeciwwskazane. Jeśli syn sięga po narkotyki oznacza to pogorszenie jego stanu i konieczność konsultacji z lekarzem psychiatrą oraz podjęcia psychoterapii.