Silna alergia na roztocza

Mam silną alergię na roztocza a z niej bezsenność.Odczulanie przerwane(nie z mojej winy-przegapiona data ważnosci szczepionki) i nie mam możliwości wznowienia terapii przez najbliższe pół roku,szukam tymczasowego wyjścia:CZY WARTO ZAINWESTOWAĆ W SPECJALNĄ POŚCIEL ANTYROZTOCZOWĄ?czy to reklama,by wyłudzic mnóstwo pieniędzy?(np firma SOVA i inne droższe).Codziennie sprzątanie(na mokro),wymiana pościeli,leki itd bez większych rezultatów.CZY MOŻLIWY INNY ALERGEN W STERYLNYM POKOJU?gips na ścianie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, pościel antyroztoczowa nie jest produktem przebadanym klinicznie i nie mogę wypowiedzieć się na temat jej skuteczności. Na podstawie podanych informacji nie można wykluczyć obecności innego alergenu, pod uwagę należy wziąć również stan powietrza (ogrzewanie, ew. zanieczyszczenia w mieście), nakładanie się objawów alergii sezonowej (pyłki).
Przede wszystkim sugeruję kontakt z alergologiem i zastosowanie silniejszych leków antyalergicznych.