Silne bóle głowy, zawroty i nudności a zwapnienia w mózgu

Witam. Od jakiegoś czasu mam silne bóle głowy,zawroty,nudności miałam robiony tomograf głowy i wykazał zwapnienie w sierpie mózgu. Czy temu towarzyszą powyższe objawy? lekarz powiedział że może mnie czekać operacja. Czy to się operuje?? prosiłabym o pomoc ponieważ się bardzo boję . Pozdrawiam serdecznie

Witam! Jeśli zwapnienie jest duże rzeczywiście może powodować objawy w postaci bólów głowy i wymiotów. Jeśli zmiana kwalifikuje się do leczenia operacyjnego jak najbardziej należy je podjąć. W przeciwnym razie ognisko zwapnienia może się powiększać i zacząć dawać bardziej nasilone objawy.