Silne bóle stawowe a tarczyca

Witam, mam bardzo silne bóle stawowe od kilku lat, obecnie najbardziej boli kręgosłup, MRI wykazalo wypuklinę i przepuklinę w odcinku lędźwiowym. Ćwiczę, biorę zabiegi, miałam ostrzyknięcie kręgów- nie bolało miesiąc. Po raz kolejny mam rwę kulszową, zastrzyki, nie wiem już co robić.Mam 50lat a czuję się jak staruszka. Nie mogę pracować. Nie moge schudnąć, czekam na operację tarczycy (wole). Hormony w normie. Wiele dolegliwości. Czy to może mieć związek z tarczycą?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, bóle kręgosłupa nie mają związku z chorobą tarczycy. Jedynym remedium na takie dolegliwości są ćwiczenia i spadek masy ciała. Dodatkowo doraźnie stosuje się środki przeciwbólowe. Pozdrawiam