Silne bóle w boku w 20 tygodniu ciąży

Witam, mam nurtujące mnie pytanie.
Obecnie jestem w 19 tygodniu ciąży~prawie 20 od kilku dni mam czasami silne bóle w lewym boku. Ból jest tak silny że trudno mi się poruszać, wstać itp. ból po jakimś czasie znika i za jakiś czas znowu się pojawia.
Czy to coś poważnego?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam, mam nurtujące mnie pytanie.
Obecnie jestem w 19 tygodniu ciąży~prawie 20 od kilku dni mam czasami silne bóle w lewym boku. Ból jest tak silny że trudno mi się poruszać, wstać itp. ból po jakimś czasie znika i za jakiś czas znowu się pojawia.
Czy to coś poważnego?

Witam!

Niestety ból brzucha jest bardzo mało specyficznym objawem - występującym w szeregu schorzeniach, może być np. objawem kamicy nerkowej, ale również może dotyczyć bezpośrednio ciąży, ale równie dobrze może to być zwykła kolka jelitowa. Bez możliwości zbadania i przeprowadzenia dokładniejszego badania nie jest możliwe postawienie precyzyjnego rozpoznania.

Jako kobieta w ciąży powinna się Pani z każdym niepokojącym objawem zgłaszać do swojego lekarza ginekologa prowadzącego ciążę - po wykluczeniu związku opisywanych dolegliwości bezpośrednio z ciążą (np. po wykonaniu badania usg), w razie dalszych wątpliwości będzie wskazana konsultacja z internistą.

Zachęcam do zapoznania się z artykułem dolegliwości w ciąży.
Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!