Silne bóle w klatce piersiowej i zadyszka a wypadanie zastawki mitralnej

Witam. Mam 40 lat, od 4 miesięcy mam silne bóle w klatce piersiowej i zadyszkę po pokonaniu nawet 10 stopni schodów, podczas spaceru lub gdy tylko siedzę i nic nie robię - nie mogę wtedy zaczerpnąć powietrza i wydaje mi się, ze moją klatkę piersiową coraz bardziej ściska metalowa obręcz i pojawia się ból klatki piersiowej, bardzo ciężki a czasem piekący i gorący. Pojawia się uczucie szybkiego lub wolnego bicia serca. Kilka lat temu stwierdzono u mnie wypadanie zastawki mitralnej.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem wypadania płatka zastawki mitralnej. Niewykluczone są jednak także inne patologie układu sercowo-naczyniowego. Sugeruję, by skonsultowała się Pani ze specjalistą kardiologiem, który się Panią opiekuje. Najpewniej konieczna będzie jednak dokładniejsza diagnostyka.