Silne bóle żeber i kręgosłupa uniemożliwijające normalne funkcjonowanie

Mężczyzna79 lat, od 3 tygodni mam silne bóle żeber i kręgosłupa uniemożliwijające mi normalne funkcjonowanie .nawet kaszlenie.Po konsonsultacjineurologiem i kardiologiem zostałem wysłany do SORu i wykonano angiotomografię aortypiersiowejNiestwierdzono rozwarstwienia aorty.Badanie stwierdziło stan po złamaniu kompresyjnym trzonu kręgo L1( wiedziałem juz wcześniej) oraz Th 9, stan po złamaniu górnej blaszki granicznej trzonu kręgu Th 11.Mam osteoporozę.Czy te z bóle są związane z tymi złamaniami?

Tak , Pana dolegliwości bólowe są związane ze złamaniami kompresyjnymi kręgów. Wskazana konsultacja w poradni leczenia osteoporozy w celu ustalenia leczenia farmakologicznego. Proszę skonsultować się również z ortopedą, złamania takie leczy się vertebroplastyką ( wstrzykiwaniem cementu) do złamanego kręgu, co daje dobre efekty przeciwbólowe.

Pozdrowienia dr n.med. Artur Grodzki