Silne duszności przy astmie

mam stwierdzoną astmę ,objawiającą się bardzo silnymi dusznościami po wiekszosci czynności wymagających jakiegoś wysilku np.sprzątanie,mycieitp.oraz po niskich już od -5 stopni mrozu i przy 24 stopniach ciepla.Mam także uczulenie na leki m.in.przeciwzapalne/tabletki/,na które reaguję też atakami duszności,a powinnam coś brać z tej grupy,aby móc zacząć dobrze kontrolować astmę i jej objawy,które uniemożliwiaja mi od lat normalne życie.Danuta.
ponad rok temu

Witam,
Przede wszystkim powinna Pani skonsultować się z pulmonologiem, który po zebraniu dokładnego wywiadu wdroży odpowiednie leczenie. Z całą pewnością wymaga Pani farmakoterapii, kwestia tylko czy konieczne jest stałe stosowanie leków wziewnych, czy wystarczą leki doraźne, kontrolujące duszność po większym wysiłku. Niesteroidowe leki przeciwzapalne są przeciwwskazane u osób chorych na astmę i to nie one, a glikokortykosteroidy podawane wziewnie kontrolują przebieg choroby. Poza tym obecnie dysponujemy jeszcze kilkoma grupami leków niwelujących objawy skurczu oskrzeli. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza, gdyż zbliżający się sezon grypy i przeziębień może jeszcze pogłębić nieprzyjemne dolegliwości.

Pani Danuto
W przypadku astmy najważniejsze jest leczenie u jednego lekarza, któremu Pani ufa i który, będzie Panią odpowiedni kontrolował i leczył. Ważne, żeby miała Pani do niego zaufanie. Astma wymaga stałej kontroli, stałego przyjmowania leków a i tak płata figle. Proszę udać się najlepiej do internisty lub pulmonologa.
Pozdrawiam i życzę zdrowia