Silne emocje a napady padaczkowe

Witam, Czy silne emocje(stres, zdenerwowanie, ciągła frustracja)mogą wywoływać napady padaczkowe? Najbardziej zależy mi na informacji czy podczas uprawiania seksu mogę dostać napadu. Nigdy tego nie robiłam, a nie chciałabym aby moja partnerka wiedziała o mojej chorobie. Jeśli istnieje możliwość dostania ataku podczas kochania się zdaję sobie sprawę, że poinformowanie jej o tym będzie niezbędne. Od ponad pół roku(wtedy zmieniłam leki) napady się nie pojawiają. Z góry dziękuję Paulina :)

Proszę zachować spokój.Ten jest bardzo ważny.Jak widać ostatni napad był dawno- to w kontekście pytania pozytywna informacja.
Tak duże emocje mogą prowokować wystąpienie napadu,ale to nie oznacza,że wszyscy pacjenci mają natychmiast napad.I to dotyczy również seksu.
Choroba nie jest rzadka i ludzie uczą się z nią żyć.Życzę ,aby i Pani znalazła w sobie spokój i potraktowała te chorobę jak ,każdą inną przewlekłą.
A bliskich oczywiście informujemy.
I również o tym ,ze pomimo dramatycznego "wyglądu incydentu " w trakcie napadu -pacjent nie umiera!!!

Pozdrawiam ciepło