Silne krwawienie po zakończeniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

W czerwcu przestałam brać tabletki antykonc. Pierwsza miesiączka pojawiła się 22.10, a 11 dni po jej zakończeniu wystąpiło brązowe plamienie, a następnie dość obfite krwawienie, trwa już 3 dzień. Wczoraj konsultowałam sprawę z lekarzem, na USG moje jajniki wyglądają normalnie i kolejna miesiączka powinna się pojawić dopiero za 2-3 tygodnie. Lekarz uznał, że jest to plamienie fizjologiczne, mnie jednak martwi ilość krwi, bo przypomina to raczej okres. Czy możliwe, że to krwawienie implantacyjne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można tego wykluczyć . Warto wykonać test ciążowy. Jeżeli jednak z obliczeń wynika ze okres powinien pojawić się za 2-3 tygodnie to raczej szanse na ciąże są małe gdyż krwawienie implantacyjne pojawia się zwykle 10-14 dni po stosunku a to oznaczało by iż stosunek odbywał się w dni niepłodne.