Silne krwotoki podczas miesiączki: dlaczego ból jest tak mocny?

MAM 20 LAT I OD SAMEGO POCZĄTKU MOJE MIESIĄCZKI SĄ BARDZO OBFITE. TOWARZYSZĄ IM BARDZO DUŻE SKRZEPY. CZASMI ZDARZA SIĘ SKRZEP ROZMIARU DŁONI DZIECKA, A DO TEGO TOWARZYSZY MI SILNY BÓL. PROSZĘ O RADĘ. U MNIE W RODZINIE MAMA MIAŁA RAKA MACICY I TAKŻE TAK SLNE KRWOTOKI, SIOSTRA RÓWNIEŻ. PROSZĘ O RADĘ.

Witam serdecznie.
Obfite miesiączki mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych, stanu zapalnego przydatków, mięśniaków macicy, nowotworów narządu rodnego oraz zaburzeń krzepnięcia krwi. Ze względu na Pani wiek oraz czas trwania obfitych okresów ich przyczyną najprawdopodoniej są zaburzenia hormonalne. Leczenie polega na przyjmoaniu żeńskich hormonów płciowych. Powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam.