Silne lęki - dolegliwości psychiczne i fizyczne

Proszę mi pomóc, udzielić kilku rad. Choruję na depresję, mam przy tym silne lęki, boję się, że zemdleję, że zaraz dostanę zawału i będę musiała jechać do szpitala, mam straszne duszności w klatce piersiowej, czasami jest mi trudno złapać powietrze. Co robić, jak mi się tak dzieje, jak te lęki i duszności zwalczyć, jak mam sobie pomóc? Zażywam leki przeciwlękowe i nic. Duszności nadal mam. Co robić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam Panią!

Podstawą leczenia zaburzeń na tle lękowym jest psychoterapia. Najlepsze efekty daje psychoterapia poznawczo-behawioralna.
Dlatego namawiałabym Panią, aby umówiła się Pani na wizytę u psychoterapeuty.

Do tego czasu, polecałabym Pani poczytać jak najwięcej na temat lęku napadowego. Bardzo istotną rolę w walce z lękiem odgrywa bowiem psychoedukacja, czyli zrozumienie, czym jest lęk, jakie efekty uboczne może wywołać (np. napady duszności) oraz jaki jest jego przebieg (do jakiego momentu rośnie i kiedy zaczyna opadać). Internet jest niewyczerpaną skarbnicą wiedzy, proszę tam poszukać artykułów na temat lęku. Dobrym źródłem informacji są również fora internetowe.

Pozdrawiam.