Silne plamienie podczas zażywania pigułek antykoncepcyjnych

Mialam okres ponad tydz temu biore pigulki dluzszy czas i nagle dzis dostalam silnego plamienia co to moze byc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli antykoncepcję hormonalną stosuje Pani już od dłuższego czasu a dotychczas takie plamienia nie występowały, to powinna skonsultować się Pani ze specjalistą ginekologiem. Choć najbardziej prawdopodobną przyczyną jest działanie niepożądane tabletek, to potencjalnie może być to także objaw nadżerki, polipa, mięśniaków, itd. W celu ustalenia przyczyny konieczne jest jednak badanie ginekologiczne - proszę zatem nie zwlekać.