Silne pragnienie i różnice w wynikach krzywej cukrowej

Witam, moje pytanie dotyczy krzywej cukrowej, a dokładniej, skąd takie różnice w wynikach na przestrzeni kilku miesięcy. Wcześniej poziom cukru mi wzrastał, a teraz spada po 60 min. Wiem, że wyniki same w sobie mieszczą się w normach, ale zastanawia mnie, czy sama zmiana na przestrzeni kilku miesięcy pomiędzy wynikami nie jest niepokojąca. Od jakiegoś czasu bardzo często muszę chodzić do toalety, również w nocy i ciągle chce mi się pić, mimo że piję głównie wodę. Testy składu ciała w moim klubie fitness wykazały, że mam odwodnienie, nie wiem na ile są wiarygodne. Mam duży problem ze schudnięciem, regularne uczęszczanie na fitness i siłownię (głównie bieżnia) spowodowało u mnie tylko wzrost i tak już wysokiej wytrzymałości, kondycji, pojemności płuc itp., według instruktorek mam teraz świetne osiągi, które rzadko się zdarzają, ale nie schudłam, a wręcz od połowy października, kiedy zaczęłam chodzić na siłownię i fitness, przytyłam kolejne 4-5 kg, z czego tylko 1 kg to mięśnie.

Mam 23 lata, 168 cm wzrostu, 85 kg, tkanka tłuszczowa gromadzi mi się głównie w okolicy brzucha. Badanie wykonałam, ponieważ przy poprzednim stwierdzono u mnie insulinooporność i lekarz zalecił wykonanie kolejnego, jeśli w krótki czasie dużo przytyję. Tak tez się stało. Moja normalna waga, do której najczęściej wracałam wynosiła przez kilka lat 75 kg. Dodam, że od długiego czasu prowadzę aktywny tryb życia i odżywiam się z uwagą poświęcaną indeksowi glikemicznemu (poza tym nie jem mięsa, tylko ryby). Ostatnio ćwiczę nawet 3 razy w tygodniu, może stąd taka zmiana wyniku? Moje wyniki: z dn. 2008-01-04 glukoza surowica 87, po 30 min 146, po 60 min 93, po 120 min 70; insulina surowica 9,8, po 30 min 84,5, po 60 min 45,7, po 120 min 15, 5 (norma do 15,6); z dn; 2011-02-18 na czczo 95, po 60 min 148, po 120 min 99; z dn; 2011-12-21 na czczo 94, po 60 min 87, po 120 min 92; Podsumowując, czy takie zmiany są w normie? W jakim stopniu mogła się do nich przyczynić moja wzmożona aktywność fizyczna, jeśli już wcześniej nie unikałam ruchu?

Witam!
Wysiłek fizyczny i dieta to podstawowe metody leczenia zaburzeń gospodarki węglowodanowej. Można stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem, że wysiłek fizyczny przyczynił się do poprawy glikemii w krzywej cukrowej. Opisywana zmiana nie jest niepokojąca, ale sugeruje spadek insulinooporności i jest pozytywna. Obecna masa ciała jest zdecydowanie za duża w stosunku do wzrostu, BMI sugeruje otyłość I stopnia. Należy dążyć do redukcji masy ciała poprzez kontynuowanie regularnego aerobowego wysiłku fizycznego oraz dietę opartą na zasadach zdrowego żywienia przy czym należy ograniczyć wartość energetyczną posiłku. Aktywność fizyczna wiąże się zazwyczaj ze wzmożonym pragnieniem i apetytem, stąd bardzo ważna jest samokontrola w jedzeniu oraz odpowiednie nawodnienie. Warto pić kilka litrów wody mineralnej dziennie, zarówno podczas ćwiczeń jak i w domu. Pozwala to wypełnić przewód pokarmowy i zmniejszyć uczucie głodu. Zwiększona częstość oddawania moczu może wynikać ze spożywaniem dużej ilość wody, wykonane badania wykluczają jako przyczynę hiperglikemię. Jeśli chodzi o odwodnienia to powinien ocenić je lekarz na podstawie badania klinicznego oraz badań laboratoryjnych: morfologii krwi i jonogramu. Wartość testów wykonanych w klubie fitness na pewno jest mniejsza. Pozdrawiam serdecznie!