Silne skurcze lewej ręki - co to może być?

Mam 22 lata i od kilku dni mam mocne skurcze lewej ręki (przeważnie w nocy). Budzi mnie okropny ból, a ręka jest twarda jak kamień, dopiero po rozmasowaniu skurcz ustępuje. Do tego odczuwam ukłucia pod lewą łopatką i ból szyi po lewej stronie, dzisiaj także przy pisaniu na klawiaturze czułam marowienie w palcach, ciągle jestem słaba i senna. Czasami mam mocne bóle głowy i zawroty. Nie zażywam żadnych leków, czasami coś przeciwbólowego jak mam miesiączkę, ale to naprawdę sporadycznie. W czerwcu ubiegłego roku miałam wykonywany zabieg usunięcia brodawki, nie wiem czy ma to coś wspólnego, czy też nie. Bardzo proszę o poradę.

Lek. Izabela Brym

Witam.

Pani opis wskazuje na to, że prawdopodobnym podłożem Pani dolegliwości jest kręgosłup (najprawdopodobniej szyjny, ale patologią może objęty być również odcinek piersiowy). Dolegliwości mogą wynikać również z zaburzeń elektrolitowych (wapń, magnez, potas). Powinna Pani udać się do lekarza w celu wykonania podstawowych badań. Najlepiej byłoby wykonać rezonans kręgosłupa szyjnego (niestety, na to badanie może skierować tylko specjalista, np. neurolog).