Silne skurcze mięśni? Stres? Czy skutki uboczne leków?

Syn leczy się z powodu depresji, jest duża poprawa, jednakże ostatnio stało się coś czego nie rozumiem i nie wiem jak z tym radzić. Mimowolne skurcze najpierw powiek obejmujące kolejno mięśnie twarzy, szyi, ręce, drżenie nóg. Było pogotowie, dostał dożylnie lek uspokajający i po kilku minutach wszystko ustąpiło ale przespał po tym cały dzień i noc teraz też śpi. Czy może to być wywołane stresującym wydarzeniem? Czy może skutki działania przyjmowanych leków? Z tego co doszukałam się na temat choroby i leczenia pasuje to do opisu dyskinezy. Czy da się temu zapobiegać? Syn bierze leki zapobiegające tego typu skutkom, a jednak pojawiły się? Czy po takim incydencie pozwolić mu na przesypianie kolejnego dnia czy raczej zachęcać do aktywności?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Trudno mi zróżnicować objawy, które wystąpiły u Pani syna, opierając się jedynie na krótkim opisie.
W trakcie leczenia przeciwdepresyjnego mogą pojawić się objawy pozapiramidowe, które mogą przybierać postać drżeń,mimowolnych ruchów i skurczów mięśni.
Byłoby najlepiej zgłosić ten incydent lekarzowi prowadzącemu leczenie. Być może wskazane byłoby rozważenie innego preparatu.
Przesypianie dnia może niekorzystnie oddziaływać na sen nocny, dlatego korzystnie jest zachęcać do aktywności w ciągu dnia.

Serdecznie pozdrawiam