Silne wypadanie włosów i wynik badań hormonalnych

Witam wlosy wypadaja pasmami. Stosowałam vichy dercos, crescina, alpicort E, loxon 5%, srodkii z receptur oraz wiele preparatow witaminowych.I nic. Zrobiono trichogram i stwierdzono ze wypadnie jest na tle hormonalnym. zazyzwam regfularnie euthyrox 50 od 3 lat ale wypadanie wlosow pojawilo sie przed wystapieniem choroby tarczycy i sie nasila.estrogen progesteron testosteron androstendion, LH fsh prolaktyna i kortyzol w normie. AntyTPO podwyzszone.napewno cos da sie jeszcze zrobic. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli stwierdzono obecnośc anty TPO wskazuje to na autoimmunologiczne tło choroby. Konieczna jest ponowna konsultacja z endokrynologiem poprzedzona oznaczeniem hormonów tarczycy.