Silny ból barku a praca fizyczna

Witam:) jestem marcin i mam problem z barkiem czy ramieniem, a jestem lakiernikiem w pracy i jak nieraz maluje to mam problem bo boli mnie strasznie i nieraz mi strzela, jakby cos sie wycieralo... Co to moze byc??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pana objawy najpewniej są wynikiem nieprawidłowości w obrębie stawu barkowego. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka, która powinna być przeprowadzona pod okiem specjalisty ortopedy.

Witam,

Zgłoszone przez Pana objawy wymagają wykonania diagnostyki obrazowej oraz testów funkcjonalnych, aby określić gdzie leży problem. Być może jest to problem ze stawem barkowym, powierzchniami stawowymi, stanem zapalnym, a być może konflikt w obrębie któregoś z mięśni. Podczas dalszych badań należy określić zakres ruchu w którym pojawia się ból.