Silny ból brzucha po przebiciu błony dziewiczej

Dzień dobry, mam pytanie. Wczoraj z moją kobietą zrobiliśmy to po raz pierwszy, tzn. ona to robiła pierwszy raz, a dzisiaj boli ją brzuch strasznie i co jakiś czas poleci jej krew z pochwy. Czy to normalne, czy mamy się bać, bo to była dziewica. Czułem, jak przebijam błonę, ale krwi nie było, dopiero dzisiaj to zauważyliśmy. Proszę o pomoc, bo się boimy. A i czy mogła zajść w ciążę przy pierwszym razie?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Istnieje możliwość zajścia w ciąże podczas pierwszego stosunku.

Ból podbrzusza i plamienia zdarzają się bardzo często u kobiet, które doświadczyły pierwszego zbliżenia.

Jeżeli istnieje podejrzenia zajścia w ciążę, warto wykonać test w tym kierunku. Testy z moczu są wiarygodne w 2 tygodnie po stosunku, testy wykonywane z krwi już po 7.

W sytuacji gdy plamienie i bóle podbrzusza będą nadal obecne należy udać się na wizytę do ginekologa.

Pozdrawiam!