Silny ból jajnika - czy to objaw zbliżającej się miesiączki?

Mam 15 lat. Od 3 miesięcy, zawsze równy tydzień przed okresem, występuje u mnie silny ból prawego jajnika. Byłam z tym u lekarza rodzinnego, po czym stwierdził, że jest to spowodowane złą dietą. Ból ustał w czasie miesiączki. Niestety, w tym miesiącu tydzień przed miesiączką znowu bolał mnie prawy jajnik. Do tego doszedł ból podczas załatwiania potrzeb. Martwię się, że to coś poważnego. Co mam zrobić?
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Bóle podbrzusza są częstym objawem zbliżającej się miesiączki. Jest to jedna z dolegliwości występująca w zespole napięcia przedmiesiączkowego.
Jeżeli chciałabyś pełnego potwierdzenia stanu Twojego zdrowia proponowałabym wizytę u ginekologa, który ustali przyczynę bólu podbrzusza.
Pozdrawiam.