Silny ból jajników podczas stosunku

Mam 24 lata i podejrzewam ze jestem w ciazy bo podczas przed ostatniego wspolzycia mojemu chlopakowi pekla prezerwatywa a 2 dni pozniej mialam dni plodne.A podczas ostatniego wspozycia zaczely bolec mnie jajniki ogolnie cale podbrzusze i to dosc mocno,ze nie moglam sie ruszyc.Prosze mi powiedziec co moglo wywolac taki bol i czy jest on zwiazany z tym ze moge byc w ciazy??Nie robilam jeszcze testu ciazowego bo jest jeszcze za wczesnie zeby dal wiarygodny wynik bo nie minal jeszcze tydzien.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Ból który Pani odczuwa z pewnością nie jest związany z ciążą, choć niewykluczone że doszło do zapłodnienia. Jeśli pojawił się on po raz pierwszy w życiu, może być związany z infekcją w obrębie dróg rodnych (zakażenie bakteryjne, rzęsistkiem pochwowym, drożdżakiem czy też chlamydiami). Możliwe że np. doszło do zakażenia podczas sosunku w czasie którego pękła prezerwatywa (czy Pani chłopak skarży się na jakiekolwiek objawy ze strony narządów płciowych lub cewki moczowej?). Ból podczas stosunku może też mieć podłoże psychogenne (może np. być wywołany strachem przed ciążą, pęknięciem prezerwatywy), ale najpierw należy wykluczyć inne przyczyny, takie jak wspomniane wcześniej zakażenie, guzy jajników, endometrioza. W tym celu powinna Pani udać się jak najszybciej do lekarza, razem ze swoim chłopakiem, który, w pzypadku rozpoznania zakażenia, również powinien się poddać kuracji. Pozdrawiam serdecznie!