Silny ból jamy brzusznej po prawej stronie

Witam, mam 25 lat. Od tygodnia boli mnie prawa strona jamy brzusznej. Zaczęło się kłuciem niżej w okolicy biodra. Ból przenosi się coraz wyżej. Aktualnie boli mnie pod żebrami, ale od trzech dni odczuwam ból na ramieniu prawej strony oraz wyżej na szyi. Mieszkam w Londynie i byłam w tutejszym szpitalu. Zrobiono mi badania USG jamy brzusznej, badanie moczu, badanie serca oraz prześwietlenie serca. Nie stwierdzono nic poważnego. Dostałam receptę i wykupiłam leki Lansoprazole oraz syrop Gaviscon. Podejrzewam, że diagnoza nie jest prawidłowa. Proszę o pomoc, ponieważ nic nie przechodzi, a nawet się pogarsza. Nie mogę spać po nocach, jedynie na plecach, ponieważ strasznie przeżywam ból pod żebrami i barku.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Trudno bez bezpośredniego zbadania postawić diagnozę.

Jeżeli w szpitalu zostało wykonane badanie USG to najprawdopodobniej ostre przyczyny bólu brzucha zostały wykluczone.

Jest wiele schorzeń mogących objawiać się podobnymi dolegliwościami, jednak przy okazji pobytu w szpitalu na pewno zostałyby one wyłapane.

Ból o takim charakterze i promieniujący aż do kończyny górnej może świadczyć o dolegliwościach ze strony kręgosłupa. Często dyskopatie lub inne schorzenia mogą prowadzić do ucisku na korzenie nerwowe i przez to powodują one uczucie bólu, które może promieniować do odległych obszarów ciała jak również może symulować dolegliwości z innych narządów.

Myślę, że warto spróbować zastosować leczenie przeciwbólowe i rozkurczające.

Pozdrawiam!