Silny ból, pieczenie i kłucie w okolicy odbytu podczas wypróżniania oraz krew w kale

Witam, od tygodnia miałem kłopoty z wypróżnieniem, natomiast w trakcie odczułem silny ból, pieczenie i kłucie w okolicy odbytu. Od tamtej pory te uczucie i dyskomfort wciąż jest a nawet zauważyłem że sączy się z odbytu krew. Za każdym razem kiedy się wypróżniam ból i kłucie ostro się nasila. Co powinienem zrobić i co to może być?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przedstawione objawy wskazują na zmianę w obrębie odbytu, prawdopodobną przyczyną może być szczelina odbytu. Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który może wystawić skierowanie do chirurga. Lekarz po zbadaniu okolicy odbytu może zalecić dodatkowe badania i zaproponuje właściwe postępowanie. W celu złagodzenia dolegliwości należy stosować dietę bogatą w błonnik i przyjmować duże ilości płynów, aby uniknąć kłopotów z wypróżnieniem.