Silny ból pleców przy odchylaniu się do tyłu

Witam! Mam pytanie. Mój mąż dźwigał na magazynie ciężkie płytki ceramiczne, naprawdę ciężkie i nagle go zabolało po lewej stronie z tyłu pleców na wysokości żeber. I teraz bardzo go boli, nie może siadać. Ból jest bardzo mocny. Oddychać może. Nie może za bardzo przechylać się do tyłu. Czy to mogą być naderwane mięśnie? Boję się, że to coś poważnego.

Witam!

Opisane objawy Pani męża sugerują Rwę kulszową. Jest to zespół objawów spowodowany najczęściej dyskopatią kręgosłupa. Aby potwierdzić podejrzenie wskazane jest badanie fizykalne oraz zdjęcie boczne odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Jeśli przyczyna się potwierdzi to wówczas warto zastosować leczenie przeciwzapalne i miorelaksacyjne. Proponuję skonsultować problem z ortopedą lub neurologiem. Ewentualnie może to być lekarz rodzinny. Pozdrawiam serdecznie!