Silny ból podbrzusza - pomocy

Mam 21 lat, spóźnia mi się okres ok tygodnia. Podczas stosunku poczułam osty ból w podbrzuszu, nie mogłam się ruszać przez kolejne 20 min. usiadłam wtedy ból był mniejszy, nasilał się przy napinaniu mięśni oraz po dotknięciu podbrzusza. Po ok godzinie ból prawie zniknął pojawiał się jedynie od czasu do czasu ale już słabszy oraz przy siadaniu i napinaniu mięśni. Proszę o pomoc czym spowodowany jest taki ból?

Dzień dobry!

Tak silny ból może świadczyć o skręceniu torbieli lub pęknięciu ciąży pozamacicznej lub zagrożeniach z tym związanych. Obecne pobolewania mogą być odczynem otrzewnowym po tym zdarzeniu. Jest to stan wymagający na pewno wizyty u lekarza.
z poważaniem