Silny ból podczas stosnku a choroba Leśniowskiego-Crohna

Mam 20lat i choruję na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Mniej więcej od 5 miesięcy odczuwam silny ból przy stosunku. Czytałam o pochwicy, mimowolnym skurczu mięśni uniemożliwiającym wprowadzenie członka do pochwy jednak nie jestem pewna czy to to. Ból odczuwam tylko na początku, później mija. I moje pytanie jest takie: czy jest to spowodowane chorobą Leśniowskiego-Crohna, czy faktycznie mogę mieć pochwicę? Dodam, że członek mojego partnera jest dość pokaźnych rozmiarów więc może to jest problemem?

Sprawa powinna być wyjaśniona, proponuję konsultację u ginekologa-seksuologa.
I warto porozmawiać o tym ze swoim lekarzem leczącym gastroenterologicznie.
Pozdrawiam. JW