Silny ból stawów przy toksokarozie

Witam, proszę o wszelką pomoc w zdiagnozowaniu mojego przypadku. Mam 60 lat, od 3 miesięcy mam silne bóle stawów, początkowo ból wędrujący - kolana, biodra, barki, stopy, dłonie. Od jakiegoś czasu tylko kolana i stawy dłoni - opuchlizna oraz zesztywnienie z bólem. Usg wątroby, nerek, jamy brzusznej oraz rtg płuc, dłoni i stóp nic nie wykazały. OB i CRP nieznacznie podwyższone, od 3 miesięcy bez zmian. Borelioza wykluczona, wykryto toksokarozę. Czynnik reumatoidalny nieznacznie podwyższony - 26.
60 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wydaje mi się iż toksokaroza jest jedynie dodatkowym schorzeniem wykrytym przypadkowo. W przebiegu niej nie notuje się patologicznych ognisk chorobowych w stawach. Być może dolegliwości związane są z jedną z chorób reumatologicznych.