Silny ból szyi oraz brak czucia w palcach u rąk

Witam,bede bardzo wdzieczna za odpowiedz. Dlaczego po 18 miesiacach od urazu odcinka szyjnego (spadlam ze schodów) dalej nie moge swobodnie poruszac szyja bol jest b.silny) a brak czucia w palcach u rak utrzymuje sie nadal. MRI nic nie wykazalo, dostalam serie 3 zastrzykow w tylna cześć odcinka szyjnego, mialam masaze, ale nic nie pomoglo. Juz sama nie wiem co mam dalej robic. Czy ktos moze mi pomoc i chociaz zasugerowac co sie dzieje?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż doszło do porażenia włókien nerwowych. Dodatkowo często po takim urazie powstają zwloknienia oraz przepukliny krążka międzykręgowego, które mogłoby oddziaływać na korzenie nerwów rdzeniowy. Zastanawiający jest jednak brak uwidocznienia ich w badaniu przy ewidentnych objawach.