Silny ból w boku i wyniki USG jamy brzusznej

Witam serdecznie. Mam 60 lat, od około roku czuję dość silny ból w lewym boku i kręgosłupie. Po badaniu USG jamy brzusznej są następujące wnioski: 1)Obustronnie widoczne poszerzenie UKM, możliwe cechy zastoju fizjologicznego 2)W nerce lewej torbiel korowa 17,5x17mm, w nerce prawej torbiel brzeżna 20x30mm. Proszę o poradę co to jest, czy jest groźne i jeśli można to leczyć to jakimi sposobami. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam

Raczej te zmiany w nerkach czyli niewielki zastój (właściwie tak niewielki, że ultrasonografista napisał, że fizjologiczny czyli naturalny, nie patologiczny) oraz torbiele (nieduże) nie powinny dawać jakichkolwiek dolegliwości. Warto byłoby jeszcze wykonać badanie ogólne moczu celem wykluczenia zakażenia układu moczowego. Trzeba oczywiście w tej sprawie skonsultować się jeszcze z lekarzem najlepiej urologiem. Raczej dolegliwości są związane ze zmianami w zakresie kręgosłupa - ewentualne RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego. O wszystkim zadecyduje lekarz po bezpośrednim badaniu.