Silny ból w klatce piersiowej po podniesieniu ciężaru

Witam Dzis nioslam worek z zieniakami ok.15 kg, tak po 70 metrach kiedy juz dochodilam do samochodu poczulam dosc silny bol w klatce piersiowej,bardziej po prawej stronie,on pochodzil ze stodka i promieniowal lekko na piers ,nasilal sie podczas glebszego oddechu.To bylo rano,teraz bol jest mniejszy ale przy kazdym ruchu go czuje,jesli spokojnie leze nic mnie nie boli a przy glebszym oddechu bol jest niewielki.Czy powinnam sie tym martwic,kiedy zglosic sie do lekarza.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najlepiej udać się do lekarza w najbliższym czasie. Wzmożony wysiłek mógł sprowokować takie objawy, jednak należy przeprowadzić diagnostykę w kierunku choroby wieńcowej, by zawczasu zapobiec ewentualnym powikłaniom choroby.