Silny ból w okolicy krzyża jako objaw ciąży

Witam. Ostatnio zaczęły doskwierać silne ból w okolicy krzyża. Sa tak silne że nie pozwalają mi spokojnie leżeć ani spać. Trochę panikuję bo na forach piszą iż jest to objaw ciąży a ja n ie współżyłam wczesniej z chłopakiem i jestem dwa dni po okresie który trwał 5 dni i był normalny. Co powoduje ten ból ? Czy na prawdę może to być objaw ciąży ? Czy jest to spowdowane innmi mozliwościami ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanej sytuacji ciążę zdecydowanie można wykluczyć. Objawy mogą być natomiast wynikiem patologii w obrębie kręgosłupa, układu moczowego jak i układu płciowego. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się z lekarzem rodzinnym.