Silny ból żołądka: czy tak powinienem się czuć po zabiegu?

Witam serdecznie. Mam 28 lat i jestem mężczyzną. 10 lutego miałem LAPAROSKOPOWA MIOTOMIE DOLNEGO ZWIERACZA PRZEŁYKU, 15-go wyszedłem do domu, ale nie czuję się tak, jakbym tego chciał. Jem naprawdę mało i są to np. na śniadanie jakieś 2 małe kromki pieczywa białego z białym twarogiem lub z dżemem + kubek herbaty, na obiad kubek zupy i na kolację znów to co na śniadanie. Jedzenie wchodzi bez problemu, czyli achalazji już nie ma, ale dlaczego mnie to tak bol? Po każdym małym jedzeniu STRASZNIE boli mnie brzuch-żołądek? Czy to normalne? To już tydzień po zabiegu. Ból zmniejsza się, gdy położę się na bok i podniosę kolana. Do tego wydaje mi się, że mam zaparcia. Tylko z czym mam iść do wc skoro tak mało jem? Bardzo proszę o radę, bo już zaczynam się znowu bać jeść tak, jak to było przed operacją.

Lek. Karolina Dębska

Witam.
Tydzień od operacji miotomii zwieracza przełyku, to nie jest długi okres czasu, a więc ma Pan prawo odczuwać dolegliwości. Nie wiem czy próbował i czy dostał Pan od lekarza prowadzącego jakieś leki, które miałyby złagodzić ból po operacji. Napewno też powinien Pan udać się na wizytę kontrolną po zabiegu. Lekarz prowadzący może zlecić badania, które określą sukces operacji i wykluczą obecność ewentualnych powikłań.
Pozdrawiam.