Silny lęk przed znieczuleniem ogólnym

Dzień dobry, niebawem mam mieć przeprowadzoną laparoskopię ginekologiczną i potwornie boję się znieczulenia ogólnego. Z tego też powodu mam wiele czarnych myśli, a przede wszystkim dlatego, iż od jakiegoś czasu (ok. 1,5) mam niskie tętno, a mianowicie w granicach 50-55 uderzeń na minutę. Wieczorami, a czasami w ciągu dnia wynosi 45 - 48 uderzeń. Najniższe jednak wynosiło 40 po przebudzeniu. Badanie Holterem wykazało max. HR 122, min. HR 40, średnie HR 60 przy tym dość liczne bradykardie zatokowe w godzinach nocnych. Od września 2010 choruję na nerwicę lękową i przez prawie rok czasu przyjmowałam leki uspokajające, najpierw Pramolan, a później Depralin przez 7-8 m-cy. W tej chwili objawy, który towarzyszyły tej chorobie prawie ustały, miewam od czasu do czasu małe zawroty głowy połączone z zaburzeniami żołądka i jelit, ale bardzo sporadycznie. Jak nazwała to lek. psych. są to objawy somatyczne. Czy przy takich parametrach tętna i bradykardii zatokowej istnieją przeciwwskazania do znieczulenia ogólnego? Czy faktycznie powinnam się obawiać tego zabiegu?

- Z takimi parametrami tętna nie ma przeciwwskazań do operacji w znieczuleniu ogólnym. Anestezjolog powinien raczej bez problemu zakwalifikować Panią do tego znieczulenia.
Czy faktycznie powinnam się obawiać tego zabiegu?
- Nie. Proszę się takiego zabiegu nie obawiać. Wszystko powinno przebiegać w sposób rutynowy i standardowy. Wszystkie Pani wątpliwości i pytania powinien bezpośrednio wyjaśnić ginekolog i anestezjolog.