Silny lęk wysokości

Witam.Od dzieciństwa mam problem z lękiem wysokości,tylko teraz się to nasiliło.Nie mogę wejść na wysokość większą niż 3 metry,czasami mniej.Co dziwne nie boje się latać samolotem.Próbuje unikać wysokich miejsc ale kiedy nie mam wyjścia i jestem wysoko ludzie się ze mnie śmieją bo się trzęsę, jestem nerwowa a nawet zdolna do płaczu.Wystarczy że spojrzę na zdjęcie i już czuje lęk.Nie wiem co z tym zrobić,próbowałam stopniowo zwiększać wysokość ale się nie udało.Proszę o pomoc, z góry dziękuje.

Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Istnieją różne techniki- behawioralne, analityczne itp pozwalające na poradzenie sobie z lękiem i fobią. Warto jednak zmian dokonywać pod kierunkiem wykwalifikowanego terapeuty. Gwarantuje to zarówno skuteczność jak i trwałość.

Witaj! ;-)

Trzeba starać się podchodzić do problemu w różny sposób i nie ma jednakowego dla wszystkich. Wykonana próba ze stopniowym zwiększaniem wysokości jest dobra, lecz zastanów się czy nie dochodzi do tego jeszcze lęk przed przestrzenią. Najlepiej udać się na kilka wizyt do psychoterapeuty :-)

Pozdrawiam
http://psychopedagog.eu