Sine pręgi na plecach. Rozstępy?

Witam. Mam takie jedno pytanie. Ćwiczę na siłowni prawie rok i zaczęły mi sie pojawiać na plecach (szczególnie na łopatkach) sine długie pręgi, które znikają po paru dniach. Pojawiają się bez powodu po ćwiczeniach. Słyszałem, że mogą to być rozstępy :( Na razie w miejscach pojawienia się nie zaobserwowałem nic podobnego do rozstępów. Co to może być? I jak to są rozstępy, jak im zapobiegać? Jaką maść zastosować? Proszę o radę. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Rozstępy mogą pojawiać się głównie na skutek zmian hormonalnych. Podczas intensywnych ćwiczeń zwiększa się produkcja niektórych hormonów oraz następuje przyrost masy mięśniowej, który także sprzyja powstawaniu rozstępów (poprzez zmiany strukturalne naskórka i skóry właściwej).

Początkowo rozstępy pojawiają się w formie ciemnoczerwonych lub niebieskawych pasm. Z czasem ulegają zblednięciu i lekkiemu pomarszczeniu.

Jeśli ciemne pasma pojawiają się i znikają, zapewne nie są to rozstępy. Najlepiej udać się do kosmetyczki, która zidentyfikuje problem i pomoże go rozwiązać.

Pozdrawiam.