Siniak na piersi: czy powinienem się niepokoić?

Mam pytanie! Ostatnio dość mocno ugryzła mnie w pierś moja kobieta. Obecnie trochę boli i powstał siniak koło sutka. Mam się czymś zaniepokoić? Czy od tego może powstać rak?

ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Nie powinien się Pan niepokoić, doznany uraz nie jest czynnikiem sprzyjającym zachorowaniu na raka sutka.

Większość czynników ryzyka raka sutka u mężczyzn jest taka sama jak u kobiet. Są to: starszy wiek, historia zachorowań na raka sutka w rodzinie, mutacje w genach BRCA1 i BRCA2 (choć ryzyko związane z tymi mutacjami jest znacznie wyższe dla kobiet), przebyte wcześniej naświetlania, rodzaj diety (badania wykazały, że w niektórych przypadkach otyłość może zwiększać ryzyko zachorowania na raka).

W razie wystąpienia jakichś dodatkowych niepokojących objawów proszę zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam