Sinusitis chronica, infectio mycotica

jestem po 2 operacjach zatoki- ciało obce w zatoce, polipy, sinusitis chronica, infectio mycotica. od 2 lat po operacjach ciągłe bóle głowy, ropa a, przy ostrzejszych bólach i zatkanym nosie zamazywanie obrazu.aktualne w TK wyszło znów ciało obce i polipy. ponad 2 tyg rana w nosie, strupy i krew. Od 5 dni niesamowity ból głowy(ibuprom zatoki zażywam), krew z nosa, opuchnięte policzki, gorąca (wrząca)twarz, temp 37,5, pulsowanie w głowie i uszach.co robic?czy jest ryzyko zapalenia opon mózgowych?

Objawy które Pan opisuje wyglądają bardzo niepokojąco. W opisie brak jednak szczegółów które decydowałyby o dalszym postępowaniu. Niewątpliwie ostry stan zapalny w tym regionie zawsze może przenieść się na gałkę oczną bądź na opony m-r. Pomimo długiego leczenia powinien Pan ponownie wrócić do laryngologa który oceni stan miejscowy i włączy leki dostępne tylko na receptą lub rozpocznie diagnostykę obrazową. Proszę pamiętać jednak że u większości pacjentów przewlekłe zapalenie zatok z polipami nie jest chorobą w pełni uleczalną.