Skąd brak apetytu i świąd odbytu?

Witam! Mam 26 lat, wzrost 166cm. Od jakiegoś czasu brak u mnie apetytu, częste oddawanie stolca. Zauważyłam również świąd odbytu. Widoczne jest u mnie chudnięcie. Proszę o poradę. Pozdrawiam
26 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Opisywane przez Panią dolegliwości wymagają niezwłocznej wizyty u lekarza rodzinnego. Konieczne jest przebadanie Pani oraz zlecenie wielu badań w tym, morfologii, badania ogólnego moczu, ASPAT, AlAT, mocznika, kreatyniny a także badań pasożytniczych.
Świąd odbytu najczęściej wywołany jest owsicą. W robaczycach często dochodzi też do osłabienia apetytu, spadku masy ciała.
Jeżeli często korzysta Pani z toalet publicznych, nie można wykluczyć i tej przyczyny.
Pozdrawiam.