Skąd ten ból i krwawienie w połowie blistra?

Od 4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne - teraz mam plamienia i ostre bóle brzucha, przeważnie przy 10-11 tabletce, to trwa przez kilka dni. Przez 3 lata brałam C***, ale źle się po nich czułam, wiec pani ginekolog przepisała mi  Y*** i te biorę już około roku, nie stwierdzając przy tym problemów z moim układem rodnym, ale teraz muszę stwierdzić, że mam cały czas problemy przy tych drugich tabletkach. Przez ten rok zaliczyłam zapalenie układu moczowego i straszne bóle u dołu brzucha - w sumie mam wątpliwości, czy z tym wszystko ok, bo znów czuję ten ból. W dodatku jeszcze miałam nadżerkę. Poza tym palę papierosy tak samo długo, jak biorę tabletki. Już nie wiem co mam robić - w tym roku byłam tyle razy u mojej ginekolog jak nigdy, męczę się, bo nie wiem co we mnie siedzi, a moja pani ginekolog w niczym mi nie pomaga, może w ulżeniu na chwilę, ale to wszystko powraca;[ a ja boję się, że przez to wszystko w końcu zostanę bezpłodna. To chyba nie jest dobrze, jeżeli w czasie brania tabletek, przy środku opakowania, mnie boli brzuch (jajniki) i mam plamienia pomieszane jakby z gęsta, przeźroczystą wydzieliną. W sumie też warto dodać, że mam problemy z żołądkiem (możliwy zespół jelita nadwrażliwego), ale w sumie gastrolog jeszcze tego nie oglądał, a ja zdążyłam męczyć się 2 tygodnie (biegunka) i to był 1 i 2 tydzień brania tabletek, w trzecim pominęłam jedną tabletkę i pani ginekolog (kiedy ja, wg instrukcji, bo minęło 24 godziny, zażyłam już 1 tabletkę z nowego blistra) zaleciła mi zrobienie w tym czasie 7-dniowej przerwy, później okres wystąpił - w sumie nie wiem, czy nie byl slabszy. Problem z tym, że nie mogę pójść do lekarza, bo pracuję na ranne zmiany. Co powinnam zrobić? Co to może być? Czy dalej to zapalenie i nadżerka? Czy może zwiastuje to ciążę? BŁAGAM O POMOC.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Typowym dla nadżerki szyjki macicy objawem jest krwawienie lub plamienie kontaktowe (po stosunku), nie zaś pojawiające się cyklicznie. Zapalenie układu moczowego również nie objawia się tego typu krwawieniem. Najpewniej cierpi Pani na tzw. krwawienie przełomowe, które występuje nierzadko u kobiet, które od dłuższego czasu stosują antykoncepcję hormonalną. Pomóc może zmiana tabletek na inne lub odstawienie ich. Trudno natomiast powiedzieć, czym spowodowany jest u Pani towarzyszący krwawieniu ból w podbrzuszu. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości co do możliwości zajścia w ciążę, to proszę niezwłocznie wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!