Skąd ten ból oka: czy przyczyną może być ciało obce?

Witam! Ostatnio jadąc na basen, poczułem uczucie ciała obcego pod powieką, myślałem że coś wpadło bo jechałem lasem. Dobrze więc wyszalałem się w wodzie, a oko dalej bolało. Pojechałem do domu i po godzinie poczułem nagły ból oka, oko zaczęło piec, łzawić i pojawi się lekki ból przy dotknięciu. Mama powiedziała abym użył rumianku, więc tak zrobiłem i po 30 min ból ustąpił, ale mam teraz cały czas zaczerwienione oko i to bardzo mocno, widać każdą jedną żyłkę. Nie wiem co to może być. Zaczynam nową szkole i pójdę z takim okiem do niej.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dzień dobry.

Powinien Pan udać się do lekarza okulisty, gdyż konieczna jest ocena oka w lampie szczelinowej. Rzeczywiście mógł Pan mieć ciało obce, które podrażniło rogówkę, a chlorowana woda w basenie jeszcze dołożyła swoje - więc konieczne jest leczenie i osłona antybiotykowa ewentualnej erozji rogówki. Ale może to być tez wirusowe zapalenie spojówek, gdyż daje bardzo podobne objawy, a bez badania okulistycznego nie jest możliwa ocena.
Zatem radze udać się do okulisty.