Skąd to dziwne zachowanie mojego dziecka?

Witam, Mam synka 6-miesięcznego i od pewnego czasu zauważyłam, że się dziwnie zachowuje. Leży lub siedzi spokojnie i nagle się napręża oczy czerwienieją jakby przestał oddychać i czasem polecą łezki, wygląda to tak jakby się krztusił, ale w tym momencie nic nie pije. Gdy go poklepie po pleckach złapie powietrza i jest ok. Zaznaczam, że zdarza się to tylko w dzień, gdy nie śpi. Proszę o radę, co to może być i do jakiego lekarza się udać ewentualnie.

Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Przede wszystkim konieczna jest wizyta u pediatry, a później u neurologa dziecięcego, aby określić czy takie zachowanie dziecka możne mieć podłoże neurologiczne. Wskazany jest szczegółowy wywiad dotyczący przechodzonej przez Panią ciąży, porodu oraz rozwoju maluszka w tych pierwszych miesiącach (sen, aktywność, dieta).

Najlepiej zrobi Pani, umawiając się z lekarzem jak najszybciej. Poza tym zachęcam, jeśli jest to możliwe do nagrania takiego stanu dziecka i pokazanie go lekarzom, wówczas łatwiej będzie im znaleźć przyczynę i podjąć konieczne działania.

Pozdrawiam