Skąd u mnie zakażenie kiłą?

Witam serdecznie.

Jestem w 16 tygodniu ciąży i mieszkam w Dublinie. 3 tygodnie temu miałam pobieraną krew- wczoraj były wyniki. Wszystko jest bardzo dobrze tylko wynik na kiłę jest pozytywny. Nie ma takiej możliwości abym była chora gdyż mam tylko jednego partnera - mojego męża.

Pani pielęgniarka powiedziała, że taki wynik jest normalny u kobiet w ciąży - powód: hormony i że takich przypadków jest bardzo wiele. Wczoraj miałam pobieraną krew jeszcze raz - wynik za 2 tygodnie. Bardzo proszę o poradę. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wynik dodatni kiły wynika z zakażenia kiła, a nie z faktu bycia w ciąży. Najlepiej wykonać 3 testy w kierunku kiły by stwierdzić czy jest to kiła dawna czy świeża. Być może Pani mąż chorował w przeszłości lub inny partner.

Z poważaniem