Skąd wzięło się krwawienie między miesiączkami?

Witam serdecznie!

W wyniku pomyłki zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne około półtora tygodnia przed okresem, a dokładnie 21 dnia cyklu, chociaż nie sugerowałam się żadnym plamieniem. Moje cykle wahają się od 25 do 32 dni. Po ośmiu dniach stosowania tabletek zaczęłam współżyć z chłopakiem. Oczywiście w międzyczasie pojawiło się plamienie - był to chyba czas normalnej miesiączki, która przyszłaby, gdyby nie tabletki. Po zakończeniu tabletek pojawił się okres, a właściwie wyszła ze mnie taka zbita kulka. Potem wychodziły ze mnie nadal zbite upławy z krwią, ale już nie w kształcie kulki. Jakie jest prawdopodobieństwo, że był to płód?

Dzień przed rozpoczęciem brania tabletek lekarz robił mi badanie i wyszło, że nic nie może zobaczyć na ekranie, bo jestem przed okresem - czyli czy powinnam to odczytać jako, że miałam już wtedy dni niepłodne? Czy jeśli rozpoczęłam stosowanie tabletek kiedy miałam dni niepłodne a było to przed okresem to czy i tak mogło dojść do zapłodnienia i potem poronienia? Na chwilę obecną w ciąży nie jestem, bo zrobiłam badanie. Proszę bardzo o odpowiedź, czy przez tę pomyłkę mogłam przyczynić się do zapłodnienia i następnie poronienia?

Witam!

Skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych zależy w dużej mierze od tego, kiedy rozpocznie się stosowanie tabletek. Istnieją dwa podstawowe schematy: - pierwsza tabletka zostaje przyjęta pierwszego dnia cyklu (czyli w pierwszym dniu miesiączki), - pierwsza tabletka zostaje przyjęta w dowolnym momencie cyklu. W pierwszym przypadku skuteczność antykoncepcji powinna być zachowana teoretycznie od przyjęcia pierwszej tabletki, natomiast w drugim przypadku zaleca się stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji przynajmniej przez tydzień. Dla zwiększenia skuteczności przy stosowaniu pierwszego opakowania tabletek można wspomagać się dodatkowymi metodami. W Pani przypadku ryzyko ciąży było niewielkie. Krwawienie najprawdopodobniej było krwawieniem z odstawienia. W przypadku, gdy zaobserwuje Pani jakieś niepokojące objawy należy skontaktować się z ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie!