Skąd wzięły się pęcherzyki na jajniku?

Witam!
Kilka dni temu byłam na wizycie i badanie USG dopochwowe wykazało obecność kilku pęcherzyków na lewym jajniku, prawy jest prawidłowy. Pani doktor stwierdziła, że to na pewno nie jest PCO, gdyż jajniki nie są powiększone i na pewno nie jestem typem androgenicznym.
Dodam, że miesiączki od zawsze miałam nieregularne (co 2-3 miesiące), więc myślałam, że cierpię na PCO.
Skąd w takim razie mogły się wziąć te pęcherzyki? Nadmienię, że na wyrównanie cyklu dostałam lek, który mam brać od 16 do 25 dnia cyklu.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!

Witam serdecznie,
z Pani opisu wynika, że są to trobiele. Powstają one, gdy w trakcie cyklu miesiączkowego zachodzą nieprawidłowe zmiany hormonalne. W czasie prawidłowej owulacji dojrzały pęcherzyk Graafa pęka i uwalnia się z niego gotowa do zapłodnienia komórka jajowa. Ale zdarza się, że pęcherzyk Graafa nie pęka, ale rośnie. W efekcie powstaje torbiel pęcherzykowa. Większość z nich sama się wchłania i nie wymaga leczenia.
Ale czasami ginekolog włącza leczenia, jak się stało w Pani przypadku. Konieczne będzie kontrolne USG, aby ocenić efekt leczenia.
Pozdrawiam