Skaleczenie dziąsła a zabieg usuwania kamienia nazębnego ultradźwiękami, polerowania i fluoryzacji

Witam. Jestem umówiona na wizytę do stomatologa, na usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami, polerowanie i fluoryzację, niestety skaleczyłam lekko dziąsło. Czy wizytę należy przełożyć? Niestety nie mogę zadzwonić do dentysty gdyż jest niedziela a wizytę muszę przekładać z 24h wyprzedzeniem.

Witam. Jeśli skaleczenie jest niewielkie i nie ma stanu zapalnego, wizyty nie warto przekładać. Wystarczy poinformować dentystę o zranieniu a będzie w tym miejscu ostrożnie zabieg wykonywał. Osobiście jestem przeciwniczką fluoryzacji a szczególnie w dniu usuwania kamienia ( dziąsła mogą krwawić) . Pozdrawiam Krystyna Pikała

Skaleczenie nie powinno mieć wpływu na wykonywany zabieg. Proszę poinformować o tym fakcie stomatologa/higienistkę wykonującego zabieg aby zwrócił szczególną uwagę na zranione miejsce.