Skąpa i bezbolesna miesiączka a szanse na ciążę

Witam, mam problem leczylam sie hormonalnie (dufaston) z powodu braku miesiaczek . Od sierpnia przerwalam branie leku i miesiaczke mialam normalnie , lecz juz w nastepnym miesiacu jej nie mialam , bylam u lekarza ok. 3 tygodni temu , a po wizycie robilam testy owulacyjne i wychodzily pozytywne i w danym okresie odbylam stosunek bez zabezpieczenia ,robilam test ciazowy ok 2 tygodni temu wyszedl negatywnie,a teraz dostalam miesiaczki trwala dwa dni bez bolesna i skapa.Czy to moze oznaczac ciaze ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi, niewykluczone, że spowodowanymi ciązą. W tej sytuacji sugerowałbym aby zgłosić się na okresowe badanie ginekologiczne.