Skąpa i jasnoczerwona krew miesiączkowa a prawdopodobieństwo ciąży

Witam Dzisiaj dostałam miesiączkę lecz krew jest jasnoczerwona , bóle miesiączkowe mam lecz mniej mnie pobolewa.Okres jest skąpy.Robiłam test 17 dni po stosunku i wyszedł negatywnie.Taki okres mam już od 2 miesięcy. Miesiączki zawsze miałam obfite i strasznie bolesne a tera nie. Czy to może być ciąża czy coś innego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że nie każda miesiączka musi być identyczna. Opisane zmiany nie muszą być zatem wynikiem patologii. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ginekologiczną.