Skąpa miesiączka i wrażliwe brodawki: czy to możliwe objawy ciąży?

Witam. Współżyłam z moim chłopakiem 5 i 14 lutego. 5 lutego miałam chyba dni płodne (19 stycznia ostatnio zaczął mi się okres, trwał 6 dni, a cykl trwał 29 dni). Zabezpieczyliśmy się prezerwatywą, a do wytrysku nigdy nie doszło w środku, prezerwatywa nie była dziurawa. 18 lutego miałam okres dość obfity ze skrzepami, trwał 5 dni. Kolejny okres dostałam 20 marca, jednak jest bardzo skąpy, bez skrzepów. Dodatkowo mam wrażliwe brodawki, jednak nie przytyłam i nie widzę żadnych zmian w ciele, ani nie mam innych objawów. 2 tygodnie przed okresem miałam mocny katar i brałam witaminę C przez 3 dni. Martwię się, że jestem w ciąży. Proszę o jak najszybszą odpowiedź, z góry dziękuję.

Witam serdecznie!
Według metody kalendarzykowej dni płodne miały miejsce między 29 stycznia a 6 lutego. W tym czasie doszło do stosunku. Jeżeli jednak zbliżenia były zabezpieczone, prezerwatywy nie były przeterminowane i pochodziły z wiarygodnego źródła to nie ma podstaw do niepokoju.
Najpewniejszym sposobem wykluczenia ciąży jest wykonanie testu ciążowego, który po tak długim czasie na pewno da wiarygodny wynik. U niektórych kobiet w pierwszym trymestrze ciąży występują plamienia w dniach przewidywanych miesiączek, ale są one zzwykle bardzo skąpe.
W Pani przypadku zmiana charakteru krwawienia może być wywołana wspomnianą infekcją.
Proszę zatem wykonać test ciążowy i poobserwować się przez następny cykl. Jeżeli krwawienia nadal będą nietypowe warto skonsultować się z ginekologiem.
Pozdrawiam.