Skąpa miesiączka przy tabletkach antykoncepcyjnych - czy to normalne?

Witam! Od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne 24+4 (właściwie nigdy nie przydarzyło mi się zapomnieć). W tym miesiącu sporo podróżowałam pociągiem i startowałam w zawodach sportowych (pływanie wyczynowe). W sobotę rozpoczęłam pierwszą tabletkę białą placebo.W niedzielę odbyłam stosunek. Zwykle okres pojawiał się po zażyciu 2 białej tabletki. W poniedziałek pojawiło się plamienie i praktycznie tylko tyle (cały czas wyglądało tak jakby był to dopiero początek miesiączki albo koniec). Dzisiaj jest środa a moja miesiączka się właściwie zakończyła i dzisiaj także rozpoczęłam nowy blister. Czy mam jakieś powody do obaw, jeśli chodzi o ciążę? Czy taki skąpy i krótki okres czasem się zdarza przy doustnej antykoncepcji? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź, pozdrawiam, Jagoda Piechocka!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jednym z działań tabletek antykoncepcyjnych są mniej obfite krwawienie a czasami nawet jego brak. Jednak w takiej sytuacji zawsze należy wykluczyć ciążę. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.
W Pani przypadku zmiana charakteru ostatniego krwawienie może mieć związek z dużym wysiłkiem fizycznym, podróżami.
Gdyby wynik testu ciążowego był ujemny a kolejne krwawienia budziło niepokój wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam